21 maja 2020 | godz. 19:00 Szkolenie certyfikowane

Jak pokonać pokusę poznawania przyrody tylko na podstawie podręcznika? Jak pokazać dzieciom, że wszędzie dookoła nich czai się mnóstwo fascynujących zjawisk? Świat, który nas otacza pełen jest zagadek, które przeoczamy, do których się przyzwyczailiśmy i dlatego trudno nam czasami zwrócić na nie należytą uwagę. Nawet najciekawszy podręcznik nie zastąpi przecież przeżywania. Ale dziecięca ciekawość jest inna: świeża, nieskrępowana, twórcza.

Od nauczyciela zależy, czy tę ciekawość wzmocni, czy zdusi.
eksperymentowanie to prosta zabawa.

Mamy dla Was zestaw zaskakujących eksperymentów, które uczynią z dzieci prawdziwych naukowców i zachęcą ich do dalszych poszukiwań. Z powodzeniem możecie je wykorzystać podczas pracy zdalnej z Waszymi uczniami oraz dziećmi w domu!

Podczas webinaru

 • Dowiesz się, jak przeprowadzić aż 13 eksperymentów bezpiecznych dla dzieci
 • Wykonasz proste doświadczenia fizyczne, chemiczne oraz przyrodnicze i dowiesz się, jak wytłumaczyć dzieciom ich efekty
 • Wykorzystasz codzienne domowe przedmioty, produkty spożywcze i kosmetyki do eksperymentów z efektem WOW
 • Poznasz sposoby na zdalną, domową aktywność dzieci wczesnoszkolnych i przedszkolnych samodzielną i wspólnie z rodzicami

Po Webinarze

 • Przekonasz się, jak łatwo przeprowadzić zaskakujące dla dzieci doświadczenia
 • Otrzymasz gotowe przepisy na eksperymenty
 • Zyskasz pomysły na zdalne zajęcia – możesz przeprowadzić wybrany eksperyment podczas zajęć online na żywo, albo nagrać filmik ze wskazówkami dla dzieci
 • Rozbudzisz w uczniach zainteresowanie światem nauki.
 • Uczniowie będą aktywnie brać udział w Twoich zajęciach.
 • Przeprowadzisz niezwykłe zajęcia online.
 • Wzbudzisz w dzieciach radość z samodzielnego wykonywania eksperymentów.

Przygotuj

Do wykonania doświadczeń wystarczą:
naczynia jednorazowe, produkty spożywcze, codzienne kosmetyki (szczegółową listę potrzebnych materiałów otrzymasz mailem przed webinarium).

Ćwicz z nami

Możesz przećwiczyć pokazywane eksperymenty równocześnie z naszą prelegentką. Zrób zdjęcie swojego eksperymentu i wrzuć na chat podczas webinaru, żeby pokazać innym uczestnikom efekt WoW, który udało się osiągnąć.

Powtarzaj

Jeśli wolisz, możesz skorzystać z nagrania webinarium i eksperymentować później, na przykład odtwarzając poszczególne fragmenty w czasie pracy nad swoim doświadczeniem.

w Programie

 1. Eksperyment nr 1
  Jak powstaje deszcz?
 2. Eksperyment nr 2
  Klej z wody - szkiełka zegarkowe sklejone wodą
 3. Eksperyment nr 3
  Balon w zimnej i ciepłej wodzie
 4. Eksperyment nr 4
  Deszczowa chmurka
 5. Eksperyment nr 5
  Kolorowe chusteczki
 6. Eksperyment nr 6
  Tornado w butelce
 7. Eksperyment nr 7
  Jajko w wodzie
 8. Eksperyment nr 8
  Nurek
 9. Eksperyment nr 9
  Kolorowa woda
 10. Eksperyment nr 10
  Oczyszczanie wody – filtr do wody
 11. Eksperyment nr 11
  Rozkwitające kwiaty z papieru w wodzie
 12. Eksperyment nr 12
  Pływająca i tonąca mandarynka
 13. Eksperyment nr 13
  Co pływa, a co tonie?

Jak to działa?

Jak oglądać

Wystarczy zwykły komputer z aktualną przeglądarką, tablet lub telefon. Dostęp do Internetu. Dla większego komfortu warto skorzystać ze słuchawek.

Gdzie i kiedy

Szkolenie odbywa się na żywo, ale jest rejestrowane; będzie można je odtwarzaż przez 3 miesiące. Link do transmisji na żywo otrzymasz kilka dni przed szkoleniem.

Certyfikat i materiały

Dodatkowe materiały (pliki, prezentacja, grafiki lub linki) udostępniane są wraz z certyfikatem do pobrania po webinarium.

Jesteśmy dla Ciebie

Nie obawiaj się... W razie problemów jesteśmy do Twojej dyspozycji. Nasza ekipa techniczna prowadzi dyżur w trakcie transmisji. Pomagamy, doradzamy na czacie lub przez telefon.

Szkolenie prowadzi

Magdalena Suska-Suwała

Certyfikowany trener fundacji Familylab szerzącej wartości propagowane przez duńskiego pedagoga Jespera Juula. Od lat prowadzi i zaraża dzieci pasją do badań i poznawania świata przez eksperymentowanie. Twórca programu edukacyjnego Uniwersytet Małego Geniusza i właścicielka Słonecznej Krainy.

Swoje zamiłowania zbudowała na solidnych fundamentach wiedzy, kończąc studia magisterskie na wydziale chemii UAM. Pracuje także jako nauczyciel nauczania wczesnoszkolnego i przedszkolnego, posiada długoletnie doświadczenie animatora.

pomoc

Tu znajdziesz informacje o logowaniu, dostępie do nagrania itp.

Nagranie oraz dodatkowe materiały dla uczestników zostaną opublikowane na stronie w zakładce: Nagranie

Dane niezbędne do zalogowania znajdują w potwierdzeniu zgłoszenia, a dodatkowo każdy Uczestnik otrzyma powiadomienie na adres email podany przy rejestracji.

Wideo z webinaru staramy się opublikować i udostępnić Uczestnikom jak najszybciej. Zazwyczaj pojawia się ono na stronie w ciągu 1-3 dni po szkoleniu. Można je odtwarzać wielokrotnie przez okres 3 miesięcy od daty szkolenia.

Certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności zostanie Państwu udostępniony kilka dni po webinarium.

Tak, webinarium zostanie w całości nagrane, a link do nagrania zostanie wysłany drogą mailową.

Po rejestracji oraz opłaceniu zamówienia każdy uczestnik otrzyma mail zawierający szczegóły dotyczące logowania.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu instruktażowego : Kliknij aby obejrzeć

W razie problemów z odszukaniem maila należy sprawdzić folder SPAM

Nie potrzebują Państwo żadnego specjalnego oprogramowania, wymagana jest jedynie zaktualizowana przeglądarka internetowa.

Należy upewnić się czy używają Państwo najnowszej wersji przeglądarki z obsługą wtyczki flash oraz sprawdzić poprawne podłączenie głośników ;)

Podstawowy materiał, czyli nagranie i certyfikat, otrzymują wszyscy uczestnicy, jednak wykupienie wersji ROZSZERZONEJ gwarantuje dodatkowe materiały poszkoleniowe w tym materiał wykorzystany podczas webinarium.

Tak, zazwyczaj do każdego webinarium przygotowujemy specjalną ofertę rabatową.

POMOC